ModDB GitHub Facebook YouTube
Język polski English language Deutsche sprache Русский язык Slovenský jazyk Lingua italiana Český jazyk Idioma español Magyar nyelv

Informacje

Dzieje Khorinis to dodatek do popularnej gry Gothic, wprowadzający całkiem nową historię osadzoną w burzliwych czasach, na ponad 10 lat przed wydarzeniami pierwszej oraz drugiej części sagi.

Publikacja modyfikacji planowana jest w dwóch częściach, kolejno pierwszej na nowej wyspie Vaduz, oraz drugiej na wyspie Khorinis.

Wstęp

Akcja Dziejów rozgrywa się na wyspie Vaduz, będącej częścią królestwa Myrtany i stanowiącej jej ważny ośrodek handlowy, wydobywczy oraz rolniczy. Na Vaduz znajdziemy ogromne miasto (o tej samej nazwie), liczne farmy, kopalnie, tawerny, rywalizujące gildie kupieckie, klasztor Adanosa i wiele innych ciekawych miejsc czekających na odkrycie.

W grze mamy okazję wcielić się w bohatera imieniem Lars, którego życie zmienia się drastycznie za sprawą intrygi. Przed graczem pojawi się opcja dołączenia do jednej z wpływowych gildii, oraz decydowania o losie swoim, i swoich wrogów. Podczas rozgrywki spotkamy wiele postaci z uniwersum Gothica i poznamy ich historię jeszcze sprzed czasów powstania bariery.

Druga część przygód Larsa jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części fabuły i oferuje podróż na Khorinis. Wyspę dobrze znaną każdemu fanowi sagi Gothic, ukazaną w okresie jej świetności przed powstaniem bariery.

Modyfikacja cechuję się bezwzględną zgodnością z lore sagi, profesjonalnym aktorskim dubbingiem, oraz niespotykaną dbałością o szczegóły.

Cechy